Dawne schronisko PTTK Kremenaros w Ustrzykach Górnych jest obecnie obiektem nieklasyfikowanym, ale działającym na zasadzie schroniska turystycznego. Wyremontowany w 2015 r. obiekt ma historię sięgającą lat siedemdziesiątych XX w. i działającego tu wtedy baru i schroniska „Pulpit”(nazwa od imienia słynnego bieszczadzkiego żubra).

Schronisko PTTK Kremenaros – położenie

Bar i noclegi Kremenaros PTTK (oficjalna nazwa obiektu) znajduje się w Ustrzykach Górnych, przy drodze w kierunku Wetliny. W odległości około 100 m przebiega czerwony Główny Szlak Beskidzki z Brzegów (Berehów) Górnych przez Połoninę Caryńską w kierunku Szerokiego Wierchu i Tarnicy, zaś drogą szlak niebieski tzw. „graniczny” na odcinku z Wołosatego na Wielką Rawkę i Kremenaros. Jest to bardzo atrakcyjne położenie zarówno dla turystów idących bieszczadzkimi szlakami z plecakiem, jak i dla osób, które przyjeżdżają by urządzać krótsze wycieczki w góry. Z Ustrzyk Górnych można wyjść bezpośrednio w Masyw Tarnicy, na Wielką Rawkę oraz na Połoninę Caryńską, zaś wykorzystując komunikację ma się dostęp do szlaków na Połoninę Wetlińską, Bukowe Berdo czy w Pasmo Graniczne Bieszczad.

Noclegi w Schronisku PTTK Kremenaros

Schronisko mieści się w dawnym budynku Wojsk Ochrony Pogranicza. Jest to drewniany, parterowy barak, obecnie gruntownie wyremontowany. Obok znajduje się drugi budynek, w którym działa restauracja. W obiekcie znajduje się 35 miejsc noclegowych w pokojach 2-5 os. oraz jednej sali zbiorowej. Pokoje mają wspólny węzeł sanitarny na korytarzu. W sytuacjach awaryjnych udzielane są noclegi zastępcze na podłodze we własnych śpiworach. Obok Kremenarosa działa pole namiotowe, którego goście mogą korzystać z węzła sanitarnego w obiekcie. Ceny noclegów to 27 zł poza sezonem i 30 w sezonie w sali zbiorowej (bez pościeli) oraz od 70 zł poza sezonem i 100 zł w sezonie za pokój z wliczoną pościelą. Nocleg zastępczy oraz nocleg w namiocie kosztują 15 zł/os. Ze względu na dużą popularność obiektu w czasie wakacji oraz w długie weekendy konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Schronisko PTTK Kremenaros – przydatne informacje

Schronisko składa się z dwóch obiektów, noclegowego i restauracji. Można tu zamówić śniadania, dania barowe oraz obiadowe. W części mieszkalnej dostępne są również czajniki do użytkowania przez gości. Schronisko organizuje w ciągu całego roku różnorodne imprezy kulturalne, koncerty, spotkania z twórcami bieszczadzkimi oraz wystawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here