Bartne, widok na wieś z okolic bacówki
źródło: wikimedia.org, autor: Henryk Bielamowicz, licencja CC BY-SA 4.0

Schronisko znajdujące się na końcu wsi Bartne w Beskidzie Niskim. Jest to tak zwana Moskałówka wzniesiona w drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX w. Schronisko oferuje noclegi w pokojach wieloosobowych oraz proste wyżywienie.

Bacówka PTTK w Bartnem – położenie

Bacówka znajduje się w środkowej części Beskidu Niskiego, na stokach Mareszki, nad miejscowością Bartne. Pod samo schronisko można dojechać samochodem korzystając z drogi przez Bodaki i Bartne od szosy łączącej Gorlice z Konieczną. Swój początek ma tu szlak niebieski prowadzący przez Banicę, Magurę Małastowską, Owczary do Gorlic i dalej na Pogórze Rożnowskie. Przebiega tędy także czerwony Główny Szlak Beskidzki na odcinku pomiędzy Magurą Wątkowską, a Wołowcem.

Okolice schroniska obfitują w ciekawe miejsca, takie jak np. dwie cerkwie w Bartnem, dolina dawnej wsi Świeżowa, malownicza dolina Nieznajowej czy osuwiska na Maguryczu Dużym.

Noclegi w Bacówce PTTK w Bartnem

Bacówka dysponuje 30 miejscami w pokojach 2-6 osobowych ze wspólnym węzłem sanitarnym. Sanitariaty i łazienki znajdują się w piwnicach budynku, na parterze mieści się sala jadalna, zaś na piętrze pokoje. W razie braku wolnych miejsc w pokojach udzielane są noclegi zastępcze na podłodze, na karimatach. Ceny noclegów rozpoczynają się od 25 zł w pokojach 6 osobowych. Honorowane są zniżki dla członków PTTK.

Bacówka PTTK w Bartnem – potrzebne informacje

W schronisku znajduje się bufet oferujący proste wyżywienie, takie jak pierogi, naleśniki, kiełbasa smażona czy jajecznica oraz zimne i gorące napoje. Działa także sklepik ze słodyczami i butelkowanymi napojami. W bacówce i jej najbliższej okolicy są problemy z zasięgiem części sieci komórkowych. Odbierają one tylko w jednym miejscu, nazywanym rozmównicą. Stoi tam ławeczka, dla wygody rozmawiających. W schronisku zlokalizowana jest dyżurka GOPR. Przy budynku znajduje się miejsce ogniskowe oraz boisko do siatkówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here