Schronisko Chatka Robaczka
źródło: commons.wikimedia.org, autor krysi@, licencja CC BY 3.0

Chatka Robaczka to niewielkie, kameralne prywatne schronisko położone na obrzeżach Szklarskiej Poręby w Górach Izerskich. Jest dobrą bazą wypadową do poznawania tych terenów ponieważ w jego pobliżu przebiega kilka szlaków turystycznych. Zimą z kolei działają tu trasy do narciarstwa biegowego.

Schronisko Chatka Robaczka – położenie

Schronisko znajduje się w zachodniej dzielnicy Szklarskiej Poręby, Białej Dolinie. Stoi na Jagodowym Wzgórzu, na wysokości 800 m n.p.m. Można się do niego dostać utwardzoną drogą, zarówno pieszo, jak i samochodem. W odległości kilkunastu minut od obiektu przebiega niebieski szlak prowadzący ze Szklarskiej Poręby na Zwalisko i dalej w głąb Gór Izerskich. W odległości godzinnej wędrówki znajduje się szczyt Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.), z którego można podziwiać panoramę Kotliny Jeleniogórskiej oraz okolicznych gór.

Noclegi w Schronisku Chatka Robaczka

Chatka Robaczka jest drewnianym, XVIII wiecznym budynkiem, który został przystosowany do przyjmowania turystów. Jest obiektem prywatnym, którego właściciel postanowił stworzyć miejsce odpoczynku dla turystów pieszych i narciarzy. Znajduje się tu 30 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3 i wieloosobowych ze wspólnym węzłem sanitarnym. Na zewnątrz budynku działa od wiosny do jesieni pole namiotowe.

Schronisko Chatka Robaczka – potrzebne informacje

Schronisko cenione jest za kameralną, przyjazną atmosferę i klimat zbliżony bardziej do chatki studenckiej niż normalnego schroniska. Goście mają do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię turystyczną, w której mogą przygotowywać posiłki. Na parterze znajduje się świetlica oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami, przekąskami. Sprzedawane jest tu także ciasto pieczone przez właściciela schroniska. W obiekcie jest dostęp do bezprzewodowego i przewodowego Internetu. Turyści mogą też skorzystać z suszarni oraz zimą miejsca na składowanie nart. Obiekt połączony jest trasami do narciarstwa biegowego z polaną Jakuszycką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here