Stacja Turystyczna Zygmuntówka znajduje się w Beskidzie Żywieckim u podnóży Mędralowej. Jest to duży obiekt, który często wykorzystywany jest na zielone szkoły, zimowiska i rekolekcje, ale przyjmuje też turystów indywidualnych.

Stacja Turystyczna Zygmuntówka – położenie

Schronisko położone jest pod Przełęczą Klekociny, w sąsiedztwie drogi lokalnej łączącej Zawoję Wełczę z Koszarawą- Bystrą. Sprawia to, że można tu dojechać samochodem. Przełęcz Klekociny oddziela Masyw Mędralowej i Pasmo Jałowieckie w Beskidzie Żywieckim (wg. niektórych geografów Pasmo Jałowieckie znajduje się już w Beskidzie Makowskim). Można do niego dojść zielonym szlakiem prowadzącym z Jabłonki przez Babią Górę, Przełęcz Jałowiecką Północną i Południową, Przełęcz Klekociny, Hucisko, Przełęcz Kolędówki, Zawoję, Pasmo Policy do Sidziny. Czas dojścia na Babią Górę to 5 h 30 min. Dojście z Koszarawy zajmuje około 2 h. Przy obiekcie rozpoczyna się także niebieski szlak spacerowy oznakowany kwadratami i prowadzący do Zawoi Wełczy.

Noclegi w Stacji Turystycznej Zygmuntówka

Stacja Zygmuntówka jest rozbudowanym, górskim gospodarstwem, w którym pomieścić się może 40 osób na łóżkach w pokojach wieloosobowych ze wspólnym węzłem sanitarnym. Obiekt działa w wakacje, ferie, weekendy, długie weekendy i po wcześniejszym uzgodnieniu. Ceny uzależnione są od zakresu zamawianych usług. Stacja jest miejscem chętnie wybieranym przez grupy zorganizowane, zielone szkoły i zimowiska.

Stacja Turystyczna Zygmuntówka – potrzebne informacje

W schronisku działa bufet oferujący proste dania śniadaniowe, obiadowe i barowe. Są one dostępne jedynie dla osób nocujących. Osoby przechodzące mogą skorzystać ze skromnie zaopatrzonego sklepiku ze słodyczami i napojami. Obok budynku znajduje się kaplica, co sprawia, że miejsce to wybierane jest także chętnie na organizację rekolekcji i spotkań formacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here