Oblicza zakopanego

Zakopane bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce i Europie. Góralska atmosfera, przygrywające kapele, dobre jedzenie, tłum ludzi i niezwykłe widoki. Ale czy nie ruszając się poza centrum czy Gubałówkę, można poznać jego prawdziwe oblicze? Górale od lat zachęcają do wspólnych zabaw, przez kuligi, ogniska, a teraz również przez inne atrakcje.

Ubiegły rok Tatrzański Park Narodowy odwiedziło 3,7 mln turystów. I już nie tylko dla Polaków Tatry są bajkowym miejscem, bo Zakopane tłumnie odwiedzają obcokrajowcy. A nasza zimowa stolica oferuje całą moc atrakcji. Z każdym rokiem otwierając przed turystami nowe możliwości, zachęcając do aktywności i poznania Zakopanego od podszewki.

Prawdziwe życie toczy się z dala od centrum

Góralskie klimaty można poczuć opuszczając Krupówki, udając się na szlaki piesze i rowerowe. Przemierzając doliny i łąki, podziwiając piękne widoki, mijając bacówki, zamieniając słowo z gaździną robiącą oscypka. To prawdziwe Zakopane, gdzie życie płynie inaczej, spokojniej, wyznaczane rytmem słońca. A zwiedzać można na wiele sposobów, quadem, rowerem, hulajnogą albo z wygodnej pozycji na bryczce bądź saniach. Oczywiście stawiając tylko na sprawdzonych organizatorów, którzy maja za sobą lata doświadczeń. Wchodząc na portal https://www.cot.pl/, mamy bardzo wiele opcji na poznanie Zakopanego z innej strony. I oddajemy się w ręce organizatora, który od lat się tym zajmuje.

Kulig, zbójnicy, góralskie przysmaki

Prawdziwy góralskich chleb, swojska kiełbaska, dobre trunki, ale przede wszystkim towarzystwo górali sprawiają, że uczestnictwo w tego typu imprezach pozostaje we wspomnieniach na zawsze. U górali wszystko musi być z przytupem, na wesoło, z dobrą zabawą. To podczas kuligów, szczególnie w Dolinie Chochołowskiej można przeżyć niesamowite chwile w Zakopanem. To zupełnie inne spojrzenie na to miejsce. Kulig to godzinna przejażdżka po najpiękniejszej tatrzańskiej dolinie. A później dwie godziny zabawy w zbójnickim stylu. I jest to również propozycja dla rodzin z dziećmi, o czym można przeczytać na stronie doświadczonego organizatora: https://www.cot.pl/kuligi-ogniska-zakopane. Większość dzieci lubi muzykę i tańce, nie wspominając o pieczeniu kiełbasek.

W góralskim rytmie

Miejsca na kulig wybierane są tak, by znajdowały się od centrum w odległości, która zapewnia spokój od zgiełku miasta. Bo to pozwala delektować się naturą i czasem spędzanym z innymi. Ponadto, można lokalizację dopasować do własnych preferencji i potrzeb.

Rezerwacja biletu online

Jeśli chcesz wybrać się na kulig, zarezerwuj miejsce online, dzięki czemu masz pewność, że nie ominie Cię najlepsza góralska impreza. Korzystając z rezerwacji online oszczędzasz również czas. I możesz zapoznać się z ofertą na spokojnie, wybierając idealną opcje dla siebie. Bo tych naprawdę jest sporo i można inaczej zaplanować każdy dzień. Jednego dnia rowery, innego wieczór regionalny.

Prawdziwe oblicze Zakopanego, ukryte poza centrum, możesz poznawać dzięki rodowitym góralom, którzy z pasją je pokazują. I od nich wiele można się dowiedzieć i czegoś nauczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here