Schronisko Pod Wysoką Połoniną
źródło: pl.wikipedia.org, autor Pracowniakaffka, licencja CC BY-SA 4.0

Schronisko Pod Wysoką Połoniną jest prywatnym obiektem znajdującym się w Wetlinie, w Bieszczadach. Prowadzi je rodzina Ostrowskich, która oferuje gościom noclegi w prostych, turystycznych warunkach oraz domowe wyżywienie.

Schronisko Pod Wysoką Połoniną – położenie

Schronisko znajduje się w Wetlinie, w jej części Stare Sioło. Jest częścią ośrodka turystycznego Piotrowa Polana, w skład którego wchodzą też pensjonat oraz domki letniskowe. Obiekt znajduje się u podnóży Smereka, w niewielkiej odległości od szlaku żółtego, który łączy Riabą Skałę w Paśmie Granicznym Bieszczad, Wetlinę, Przełęcz Orłowicza między Połoniną Wetlińską a Smerekiem oraz Zatwarnicę. Na Przełęcz Orłowicza idzie się stąd około 2 h. Schronisko jest świetną bazą do pobytu w Bieszczadach Wysokich gdyż w promieniu kilkunastu kilometrów znajdują się wyjścia na najbardziej znane bieszczadzkie szczyty, w tym Tarnicę, Połoninę Caryńską oraz Rawki. Bezpośrednia bliskość Wetliny, z restauracjami, barami i sklepami oraz Wielkie Obwodnicy bieszczadzkiej ułatwia logistykę wyjazdu. Do schroniska można dojechać samochodem.

Noclegi w Schronisku Pod Wysoką Połoniną

Schronisko zostało zbudowane w latach 2010-2012 przez rodzinę Ostrowskich, która prowadzi je do dziś. Jest to drewniany budynek ze spadzistym dachem, prosty i bardzo klimatyczny. Całe wnętrze wykończone jest w drewnie. Znajduje się tu 30 miejsc noclegowych w pokojach 4, 7, 8 i 11 osobowych. Ceny kształtują się od 37 zł w pokojach 7, 8 i 11 osobowym do 42 zł za miejsce w pokoju 4 osobowym. W cenę wliczona jest pościel. Przy pełnym obłożeniu gospodarze oferują noclegi zastępcze na podłodze, na własnych karimatach i w śpiworach. Przy schronisku działa całoroczne pole namiotowe.

Schronisko Pod Wysoką Połoniną – potrzebne informacje

Na parterze schroniska znajduje się jadalnia mogąca pomieścić 50 osób. Kuchnia oferuje domowe, świeże posiłki, przygotowywane z lokalnych produktów. Zimą w schronisku działa wypożyczalnia nart biegowych. Można też skorzystać z lekcji narciarstwa biegowego prowadzonych przez instruktorów narciarstwa SITN-PZN, Tomasza i Piotra Ostrowskich. Latem w schronisku wypożyczyć można rowery górskie. W obiekcie działa dyżurka GOPR.

Gospodarze chętnie goszczą u siebie uczestników imprez rodzinnych i firmowych, organizują koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi i inne imprezy kulturalne i górskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here