Koliba Studencka Politechniki Warszawskiej
źródło: wikimedia.org, autor: Jerzy Opioła, licencja CC BY-SA 4.0

Schronisko w Bieszczadach prowadzone przez Politechnikę Warszawską, znajdujące się na Przysłupie Caryńskim. Jest to całoroczny obiekt bez restauracji, zapewniający wygodne, choć dość proste warunki oraz piękne widoki na Tarnicę i Bukowe Berdo.

Koliba Studencka Politechniki Warszawskiej – położenie

Schronisko znajduje się na Przysłupie Caryńskim, pomiędzy Połoniną Caryńską, a Magurą Stuposiańską we wschodniej części Bieszczad. Położone jest przy krzyżówce szlaków z Połoniny Caryńskiej, Bereżek (droga Ustrzyki Górne – Ustrzyki Dolne) i z Magury Stuposiańskiej. Dojście od strony drogi żółtym szlakiem zajmuje około godziny. Do schroniska prowadzi także droga szutrowa przez Caryńskie od strony szosy z Brzegów Górnych do Dwernika. Przejście tej pięknej doliny z pozostałościami dawnej wsi zajmuje ponad 2 h.

Noclegi w Kolibie Studenckiej Politechniki Warszawskiej

Schronisko zostało oddane do użytku w 2010 r. i stoi na miejscu wcześniejszej chatki studenckiej. Budynek nawiązuje do architektury przedwojennych schronisk z Karpat Wschodnich. Obecnie dysponuje 30 miejscami na łóżkach w pokojach 2-6 osobowych z łazienki i ze wspólnym węzłem sanitarnym. W razie braku miejsc na łóżkach udzielane są noclegi na podłodze, na karimatach. Przy obiekcie działa pole namiotowe. Ceny noclegów kształtują się od 28 zł w pokoju 6 osobowym do 43 zł w pokoju 2 osobowym z łazienką. Cena noclegu na podłodze to 17 zł. Nocleg we własnym namiocie kosztuje 10 zł. Zniżki udzielane są studentom i pracownikom naukowym Politechniki Warszawskiej.

Koliba Studencka Politechniki Warszawskiej
źródło: wikimedia.org, autor: Bladyniec, licencja CC0

Koliba Studencka Politechniki Warszawskiej – potrzebne informacje

Schronisko nie prowadzi restauracji ani baru. Istnieje możliwość skorzystania z kuchni turystycznej. Obok budynku znajduje się też miejsce ogniskowe i wiata grillowa. Prowadzony jest niewielki sklepik z napojami i słodyczami. W obiekcie oprócz sypialni znajduje się także duża sala z kominkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here