Ośrodek Kordon jest obiektem o standardzie schroniska mieszczącym się na stokach Pilska w Beskidzie Żywieckim. Oferuje noclegi w pokojach ze wspólnym węzłem sanitarnym oraz całodzienne wyżywienie.

Ośrodek „Kordon” w Sopotni Wielkiej – położenie

Kordon znajduje się w Beskidzie Żywieckim, w jego środkowej części, w górnej części miejscowości Sopotnia Wielka. Stoi przy bocznej drodze prowadzącej doliną Cebulowego Potoku w stronę szczytu Pilska. Wyjście na grzbiet od tej strony możliwe jest drogą i będącą jej przedłużeniem leśną ścieżką. Aby wyjść na Pilsko szlakiem z Sopotni Wielkiej należy wrócić się w dół doliny, gdzie w odległości półtora kilometra rozpoczyna się zielony szlak na Halę Miziową i znajdującego się tam schroniska. Dojście do niego zajmuje prawie 3 h, zaś dojście z Hali na szczyt Pilska kolejne pół godziny. Nieco poniżej ośrodka Kordon, na głównej drodze prowadzącej przez Sopotnię rozpoczyna się niebieski szlak prowadzący do schroniska na Hali Rysiance i dalej do Złatnej i do Bacówki na Krawców Wierchu. Dojście na Rysiankę trwa 2 h 40 min, do Złatnej 4 h 40 min, zaś na Krawców Wierch 6 h 30 min. Niebieski szlak pozwala także na wycieczki w masyw Romanki oraz w stronę Węgierskiej Górki, dzięki szlakom, które łączą się z nim na węźle pod schroniskiem na Rysiance.

Noclegi w Ośrodku „Kordon” w Sopotni Wielkiej

Ośrodek Kordon jest drewnianym, piętrowym budynkiem, w którym znajduje się 35 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3, 4 i 6 osobowych. Część z nich wyposażona jest w umywalki i toalety. Ponadto wspólne prysznice oraz toalety znajdują się na korytarzach. Pokoje umeblowane są w łóżka z pościelą, szafy i stoliki. Ceny noclegów kształtują się od 15 zł za dziecko do 7 lat do 30 zł za osobę dorosłą. Można też skorzystać z noclegów we własnym śpiworze w cenie 25 zł/os. Gospodarze pozwalają na pobyt z kotami lub psami. Opłata za zwierzę wynosi 20 zł.

Ośrodek „Kordon” w Sopotni Wielkiej – potrzebne informacje

Kordon oferuje swoim gościom całodzienne, domowe wyżywienie w przystępnej cenie. O dyspozycji nocujących są sala telewizyjna, świetlica, gry planszowe i stolikowe oraz stół do ping-ponga. Przy obiekcie znajduje się plac zabaw, kort tenisowy, boiska do siatkówki i badmintona oraz miejsce ogniskowe i grillowe. Na miejscu wypożyczyć można kije do nordic walking.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here