Victoria K. to prywatna bacówka w Beskidzie Żywieckim, na trasie między Babią Górą, a Pilskiem. Działa sezonowo i zapewnia noclegi oraz możliwość zakupienia ciepłych posiłków.

Bacówka Victoria K. – położenie

Bacówka znajduje się w Beskidzie Żywieckim, nad miejscowością Przyborów. Stoi na stokach Jaworzynki, na wysokości 780 m n.p.m., na rozleglej, widokowej polanie. Obok schroniska nie przebiega żaden znakowany szlak turystyczny, ale z Przyborowa i od czerwonego Głównego Szlaku Beskidzkiego prowadzą do niej wyraźnie oznakowane ścieżki. Czerwonym szlakiem można tu dojść w około 3 h z Przełęczy Glinne nad Korbielowem oraz w 4 h 30 min ze schroniska Markowe Szczawiny pod Babią Górą. W odległości około pół godziny marszu przy czerwonym szlaku działa latem Studencka Baza Namiotowa Głuchaczki.

Noclegi w Bacówce Victoria K.

Bacówka zajmuje przystosowane do nocowania dawne góralskie gospodarstwo na stokach Jaworzynki. Jest to drewniana chata, w której znajdują się pokoje 2, 4 i 6 os. mogące łącznie pomieścić 30 os. Dla osób nieposiadających śpiwora istnieje możliwość wypożyczenia pościeli. Obok bacówki mieści się pole namiotowe. Schronisko działa nieregularnie. Jest obiektem sezonowym czynnym od 15 maja do 15 września, ale wybierając się do niego warto wcześniej zadzwonić i upewnić się o dostępności noclegu.

Bacówka Victoria K. – potrzebne informacje

Bacówka posiada niewielką jadalnię oraz prowadzi kuchnię. Można zamówić proste potrawy barowe i obiadowe. Osoby nocujące w schronisku mają też możliwość przygotowania własnego posiłku. W obiekcie znajduje się wspólna łazienka z ciepłą wodą podgrzewaną bojlerem oraz węzeł sanitarny do użytku gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here