Schronisko PTTK Trzy Korony w Sromowcach Niżnych
źródło: wikimedia.org, autor: Selso, licencja CC BY-SA 3.0

Znajdujące się w Sromowcach Niżnych, u podnóży Trzech Koron schronisko ma historię sięgającą dwudziestolecia międzywojennego. Obecnie, po remoncie jest obiektem porównywalnym z pensjonatem, oferującym pokoje z łazienkami oraz pełne wyżywienie.

Położenie Schroniska PTTK „Trzy Korony”

Schronisko „Trzy Korony” znajduje się na terenie miejscowości Sromowce Niżne, u początku Przełomu Pienińskiego Dunajca, tuż przy granicy ze Słowacją. Pod sam obiekt dojechać można samochodem, zaś w odległości około 20 min spaceru znajduje się piesza kładka przez Dunajec, którą można dojść do Czerwonego Klasztoru i końca Drogi Pienińskiej. Dzięki położeniu schronisko oferuje wspaniałe widoki na szczyt Trzech Koron oraz zakole Dunajca, w którym wznoszą się najeżone skałami góry Facimiech czy Łysina. Schronisko stoi u wylotu żółtego szlaku z Krościenka przez Przełęcz Szopka i Wąwóz Szopczański. Zejście z Trzech Koron zajmuje około godziny i piętnastu minut szlakiem niebieskim i żółtym i około półtorej godziny szlakiem niebieskim i zielonym przez Kosarzyska.

Schronisko PTTK Trzy Korony i widok na szczyty
źródło: wikimedia.org, autor: Selso, licencja CC BY-SA 3.0

Noclegi w Schronisku PTTK „Trzy Korony”

Schronisko oferuje 50 miejsc noclegowych w wygodnych pokojach 2-5 osobowych z łazienkami, wyposażonych w pościel i dostęp do bezprzewodowego Internetu. Noclegi kosztują od 53 do 84 zł za miejsce. Dla członków PTTK, Honorowych Dawców Krwi i dzieci do lat 8 udzielane są zniżki. Obiekt organizuje zielone szkoły, kolonie, obozy, imprezy integracyjne i pobyty dla grup. Do schroniska można przyjechać z psem, dopłata wynosi 30 zł/dobę. Niedozwolone jest pozostawianie zwierząt w pokojach.

Schronisko PTTK Trzy Korony wnętrze
źródło: wikimedia.org, autor: Rafał M. Socha (Azymut), licencja CC BY-SA 4.0

Schronisko PTTK „Trzy Korony” – potrzebne informacje

Schronisko „Trzy Korony” oferuje gościom możliwość skorzystania z restauracji i bufetu. Turyści mogą zamówić całodzienne wyżywienie oparte w dużym stopniu na lokalnych produktach. Specjalnością kuchni są pstrągi, baranina, domowe pierogi oraz szarlotka. Bufet zaopatrzony jest także w szeroki wybór piw słowackich oraz z lokalnych polskich browarów.

Obiekt jest przyjazny rodzinom z dziećmi i jest przystosowany do rodzinnego odpoczynku. Znajduje się tu plac zabaw, kącik dziecięcy z grami, klockami i przyborami plastycznymi. Można też skorzystać z biblioteczki oraz gier planszowych. Przy schronisku działa wypożyczalnia rowerów, w tym przystosowanych do przewozu dzieci oraz rowerów dziecięcych.

Obsługa pomaga w planowaniu pobytu i odwiedzanych atrakcji, pośredniczy w wynajmie przewodników, rezerwuje przejazdy, wycieczki czy bilety do różnych atrakcji.

Schronisko PTTK Trzy Korony i droga do niego
źródło: wikimedia.org, autor: Rafał M. Socha (Azymut), licencja CC BY-SA 4.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here