Schronisko PTTK Orlica w Szczawnicy
źródło: wikimedia.org, autor: Happa, licencja CC BY-SA 3.0

Stylowy, drewniany budynek Schroniska PTTK Orlica położony jest malowniczo na skarpie nad brzegiem Dunajca. Niedawno wyremontowany obiekt oferuje warunki zbliżone do pensjonatu, a jego usytuowanie w Szczawnicy, na pograniczy Pienin i Beskidu Sądeckiego czyni zeń doskonałą bazę wypadową do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Położenie Schroniska PTTK Orlica

Schronisko znajduje się na zboczu Małych Pienin, w miejscu gdzie opadają one do Dunajca. Na wprost znajduje się leżąca na Dunajcu wyspa Cypel. Do obiektu można dojść od strony Szczawnicy Drogą Pienińską- czas dojścia od skrzyżowania z drogą Krościenko-Szczawnica to około 10-15 min. Schronisko stoi przy niebieskim szlaku pieszym prowadzącym z Trzech Koron i Sokolicy w Małe Pieniny. W odległości 10 min od obiektu znajduje się przeprawa przez Dunajec czynna od maja do października. W pozostałych miesiącach roku nie ma możliwości zejścia tu bezpośrednio z Sokolicy. Zejście z Sokolicy wraz z przeprawą przez Dunajec zajmuje około godziny.

Noclegi w Schronisku PTTK Orlica

Schronisko oferuje noclegi w pokojach 2-5 os. oraz jednym pokoju typu studio składającym się z dwóch pomieszczeń dla 5 osób. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę i pościel. Łącznie w schronisku może spać 50 osób. Ceny noclegów kształtują się od 53 do 84 zł. za osobę. Udzielane są zniżki dla członków PTTK i Honorowych Dawców Krwi. Jest możliwość zamówienia całodziennego wyżywienia. Obiekt przyjmuje zwierzęta za dodatkową opłatą 30 zł. Psy nie mogą być pozostawiane w pokojach w czasie nieobecności właścicieli, co należy wziąć pod uwagę ze względu na zakaz wprowadzania ich do Pienińskiego Parku Narodowego. Schronisko ma duże doświadczenie w organizacji imprez firmowych, zielonych i białych szkół, zimowisk i kolonii letnich.

Schronisko PTTK Orlica w Szczawnicy wewnątrz
źródło: wikimedia.org, autor: Rafał M. Socha (Azymut), licencja CC BY-SA 4.0

Schronisko PTTK Orlica- potrzebne informacje

Schronisko Orlica oferuje gościom kompleksową obsługę zarówno w zakresie noclegów jak i wyżywienia. Posiada własną restaurację serwującą śniadania, obiady i kolacje. Dla gości jest możliwość zamówienia całodziennego wyżywienia. Specjalnością lokalu są pstrągi górskie, domowe pierogi z bryndzą oraz szarlotka na gorąco. W schronisku działa także pijalnia piw słowackich oraz produkowanych w lokalnych, małych browarach. Restauracja organizuje wieczorki góralskie, imprezy grillowe pod znajdującą się na zewnątrz wiatą, imprezy integracyjne i dyskoteki z pełnym wyżywieniem.

Pokoje w schronisku PTTK Orlica w Szczawnicy
źródło: wikimedia.org, autor: Magic8123, licencja CC BY-SA 4.0

Schronisko jest przyjazne rodzinom z dziećmi. Dysponuje pokojami rodzinnymi, a dla najmłodszych przygotowano kącik zabaw z klockami, grami, układankami oraz przyborami plastycznymi. Obiekt jest także centrum turystyki aktywnej, z wypożyczalnią rowerów (także dziecięcych i z fotelikami). Obsługa organizuje wyjazdy na spływy, wycieczki po okolicy z przewodnikiem oraz może przygotować indywidualne plany pobytów dla turystów. Przez schronisko można dokonać rezerwacji dojazdów na spływ, wycieczek po okolicy oraz przewodnika.

Przy obiekcie zlokalizowane jest Muzeum Turystyki Górskiej, z wystawą poświęconą historii „Orlicy” oraz turystyki w Pieninach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here