Schronisko Moravska Bouda
Źródło: wikimedia.org, autor: Huhulenik, licencja: CC BY-SA 3.0 Deed

Schronisko Moravska Bouda to XIX wieczny obiekt znajdujący się na południowych zboczach Karkonoszy w Masywie Wielkiego Szyszaka, niedaleko granicy z Polską. Podobnie jak wiele innych czeskich schronisk w tym rejonie oferuje warunki zbliżone do hotelowych i pensjonatowych z możliwością wykupienia pełnego wyżywienia.

Schronisko Moravska Bouda- położenie

Schronisko znajduje się na terenie czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego. Stoi na polanie na południowo-wschodnich zboczach Wielkiego Szyszaka na wysokości 1225 m n.p.m. Od południa najłatwiej dojść do niego żółtym szlakiem ze Spindleruv Mlyna, co zajmuje nieco ponad 2 godziny. Od strony polskiej zejście także żółtym szlakiem znajduje się pomiędzy Śląskimi Kamieniami, a Przełęczą Dołek w głównym grzbiecie Karkonoszy.  Dojście od granicy zajmuje 10 minut. Od Spindleruv Mlyna do schroniska prowadzi utwardzona droga, którą można wjechać rowerem lub samochodem. Zimą  działa tu także wyciąg narciarski, którego górna stacja znajduje się nad schroniskiem.

Noclegi w Schronisku Moravska Bouda

Schronisko Moravska Bouda podobnie jak wiele obiektów po czeskiej stronie Karkonoszy powstało w XIX w., a obecnie odpowiada standardowi pensjonatu górskiego. Są tu 52 miejsca w 14 pokojach, od dwuosobowych do sal kilkuosobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w prysznice, umywalki i telewizory, natomiast toalety znajdują się na korytarzach. Pokoje znajdują się przede wszystkim od południowej strony i oferują piękne widoki na całą okolicę. Ceny noclegów zaczynają się od 595 CzK i obejmują nocleg ze śniadaniem. Są zmienne w zależności od pory roku i ewentualnych świąt. Najdrożej jest w czasie około sylwestrowym, gdy za miejsce trzeba zapłacić prawie 1000 CzK. Zniżki obowiązują dla dzieci do 10 roku życia. Schronisko przyjmuje zwierzęta za opłatą 250 CzK/dzień.

Schronisko Moravska Bouda
Źródło: wikimedia.org, autor Jiří Erben , licencja: CC BY-SA 3.0 Deed

Schronisko Moravska Bouda – potrzebne informacje

W Schronisku Moravska Bouda działa tradycyjnie umeblowana restauracja, która oferuje dania kuchni czeskiej oraz popularne dania barowe. Można tu zamówić śniadania, obiady i kolacje. Dla gości śpiących w schronisku śniadania wliczone są w cenę noclegu. W całym budynku schroniska możliwy jest dostęp do sieci Wi-Fi. Dla gości przygotowano także niewielkie centrum spa z sauną, a dla dzieci plac zabaw i trampolinę. Moravska Bouda, ze względu na łatwy dojazd, bliskość głównego grzbietu Karkonoszy oraz liczne możliwości wycieczkowe jest wybierana często jako miejsce kilkudniowego wypoczynku w górach. Zimą gospodarze schroniska oferują turystom dowóz ze Spindleruv Mlyna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here