Schronisko Bouda Pod Snezkou
Śnieżka - najwyższy szczyt w Karkonoszach

Bouda pod Snezkou to XIX wieczne schronisko znajdujące się na południowych zboczach najwyższego szczytu Czech, Śnieżki. Po gruntownym remoncie z początku XXI w., podobnie jak inne schroniska w Karkonoszach oferuje warunki zbliżone do pensjonatu z możliwością skorzystania z sauny.

Schronisko Bouda Pod Snezkou- położenie

Schronisko znajduje się na wysokości 930 m n.p.m., na południowych zboczach Śnieżki nad znaną turystyczną miejscowością Pec pod Snezkou. Prowadzi do niego utwardzona droga, którą można dojechać zarówno rowerem, jak i samochodem. Prowadzi nią także niebieski szlak pieszy, którym do schroniska można dojść w nieco ponad godzinę. Szlak prowadzi dalej w kierunku Przełęczy Pod Śnieżką i osiąga granicę polsko-czeską w sąsiedztwie schroniska Dom Śląski. Od obiektu do granicy idzie się około 2 h, zaś na wyjście na szczyt Śnieżki potrzebne jest jeszcze pół godziny. Zimą szlak jest zamykany ze względu na niebezpieczeństwo schodzenia lawin.

Podobnie jak inne schroniska w czeskich Karkonoszach, także Bouda Pod Snezkou oferuje obecnie warunki porównywalne z pensjonatem. Może tu nocować 38 osób w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami. Pokoje wyposażone są w pościel i ręczniki. Nocleg ze śniadaniem kosztuje 790 CzK, zaś dla dzieci do 10 lat 550 CzK. Schronisko przyjmuje zwierzęta za dopłatą 150 CzK/noc.

Schronisko Bouda Pod Snezkou- potrzebne informacje

W Schronisku znajduje się restauracja, z tradycyjnym wyposażeniem z XIX w i dużym piecem kaflowym. Atmosferę budują stare zdjęcia, panoramy górskie oraz drewniane narty wiszące na ścianach. Gdy jest chłodniej ciepło zapewnia buzujący w piecu ogień. Kuchnia oferuje dania regionalne, w tym kwaśnicę, smażony ser, knedliki czy dania z wykorzystaniem koziego sera. Pomimo położenia w bliskości szlaku na Śnieżkę Schronisko jest spokojne, a okolica sprzyja odpoczynkowi.  Dla lepszego relaksu wybudowano tu także saunę oraz jacuzzi. W całym budynku można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego Internetu. Dla dzieci przygotowany jest kącik zabaw oraz niewielki plac zabaw na zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here